![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15506247
*
nr 1550 6247
Inger Rydén
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Havet sjunger". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 58x53 cm, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2023
kl 20:00:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 22:27:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Läs mer om Inger Rydén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger rydén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Läs mer om Inger Rydén
nr 1550 6247
Inger Rydén
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Havet sjunger". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 58x53 cm, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/6 22:27:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk mÃ¥lare och illustratör.Läs mer om Inger Rydén
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger rydén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17